MyAppTheme Logo2

Reklama

Samochód dostawczy

Samochód dostawczy

Auta dostawcze pełnią niezwykle ważną funkcję w transporcie dalekim. Dzięki ich ładowności możemy każdego dnia przewozić interesujące nas towary, produkty i sprzęty z miejsca na miejsce. Warto oczywiście zaznaczyć, że samochód dostawczy jest traktowany jako lekki samochód ciężarowy. Innymi słowy posiada – w porównaniu do samochodów stricte ciężarowych – nieco bardziej ograniczoną ładowność. Zazwyczaj jego masa całkowita wynosi nieco ponad trzy tony, co w efekcie sprawia, że do auta można załadować prawie dwa tysiące kilogramów ładunku. Wbrew pozorom nie jest to mała liczba, dlatego auta dostawcze sprawdzają się idealnie w wielu przestrzeniach. Plusem samochodu dostawczego jest również to, że może go prowadzić osoba z prawem jazdy kategorii B. Nie musimy zyskiwać dodatkowych uprawnień, a to bardzo często jest dla małych i większych przedsiębiorców niezwykle istotne. Trudno znaleźć bowiem kierowcę czy pracownika z dodatkowym prawem jazdy uprawniającym do przewozu towarów w samochodach ciężarowych. W miarę możliwości możemy nabyć za to auto ciężarowe lekkie i to właśnie za jego pośrednictwem prowadzić transport daleki.

Wypożyczalnie samochodów dostawczych

Jeśli nie posiadamy własnego auta dostawczego na własność, możemy je po prostu na określony czas wynająć. Na przykład na stronie http://easymotionvan.pl/ należącej do jednej z wielkopolskich wypożyczalni. Bardzo ważne jest zresztą to, by wybierać wypożyczalnie zlokalizowane w najbliższej okolicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli dopłacać za dowóz samochodu. Zazwyczaj w dużych miastach znajdziemy przynajmniej kilka profesjonalnych, zaufanych wypożyczalni aut.

Rodzaje samochodów dostawczych

Obecnie możemy wyróżnić kilka samochodów dostawczych występujących i popularnych nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Warto wspomnieć przede wszystkim o podziale uwzględniającym rodzaj podwozia. Możemy tutaj wymienić samochody skrzyniowe, furgonowe, specjalne (np. chłodnie, w których przewożone są mięsa, mrożonki czy lody) oraz tak zwane pick-upy popularne między innymi w Stanach Zjednoczonych.