MyAppTheme Logo2

Reklama

Praca w kancelarii prawnej

Praca w kancelarii prawnej

Jestem studentką czwartego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Żywnie interesuję się tym, co studiuję, dlatego też niezwykle radośnie podeszłam do możliwości pracy w kancelarii prawnej w Krakowie. Kilka tygodni temu w Internecie ukazało się ogłoszenie, które mówiło o tym, że pewna kancelaria prawna poszukuje asystentki do biura, która odpowiedzialna będzie za podstawowe prace biurowe oraz obsługę klientów. Zgłosiłam się i czekałam na wynik rekrutacji.

Jak się domyślacie rekrutacja przebiegła po mojej myśli. Prawnik, z którym rozmawiałam w czasie rozmowy był ze mnie bardzo zadowolony i widział we mnie nadzieję na przyszłość. Powiedział nawet, że być może pozwoli mi udzielać darmowe porady prawne online, ponieważ jako studentka czwartego roku mam odpowiednią wiedzę, aby pomagać ludziom z podstawowymi problemami.

I w ten właśnie sposób zaczęła się moja kariera zawodowa. Początkowo miałam problemy z obsługą sprzętów elektronicznych w kancelarii, jednak z czasem wszystko opanowałam i dziś nie sprawia mi to już żadnego problemu. Podobnie było z rozmową z klientami, na początku kiepsko sobie radziłam, ale jako zdolna przyszła pani adwokat szybko się z tym uporałam.

Obecnie jest tak jak zapowiadał mecenas, zajmuję się nie tylko biurem, ale też poradami prawnymi. Sprawia mi to niezwykłą frajdę, przykre jest jednak to, że najczęstsze pytania od klientów dotyczą tematu, którym jest rozwód alimenty i te sprawy. Mam nadzieję, że sugestie, których udzielam w moich poradach doprowadzą do tego, że niejednego rozwodu uda się uniknąć.