MyAppTheme Logo2

Reklama

Modnie czy wygodnie?

Modnie czy wygodnie?

Wiosna i lato zbliżają się nieuchronnie, a projektanci prześcigają się w promocji najbardziej oryginalnych i godnych zapamiętania kreacji. Jednym z najważniejszych elementów stroju – jak co roku – jest obuwie. Wobec wymyślnych projektów proponowanych nam w tym sezonie stajemy przed wyborem: buty modne czy buty wygodne? Niestety nie zawsze da się połączyć te dwie cechy.

Modne buty dla malucha

Wybór pierwszego obuwia dla naszego dziecka często staje się dla nas nie lada wyzwaniem. Modne buty sprawią, że nasze dziecko będzie w nich wyglądało uroczo. Priorytetem jest jednak dla nas to, by dziecko czuło się w butach komfortowo. Ważna jest także budowa. Pamiętaj, że stópka Twojego dziecka rośnie. Jaki więc będzie idealny but? Przede wszystkim nie może być za mały lub za duży. Mały będzie uciskał stopę, z kolei duży nie zapewni dziecku odpowiedniej stabilności. Najlepiej, gdy dziecko zabierzemy ze sobą na zakupy. Szkraby, które dopiero nauczyły się chodzić niekoniecznie chcą współpracować z rodzicami. Dlatego dobrze jest, jeśli przy zakupie obecna jest także druga osoba dorosła. Jeśli uda się przymierzyć buty, należy wsadzić palec między piętę a cholewkę buta. Jeśli się mieści, rozmiar został dobrany prawidłowo. Najlepsze są buty wiązane, ponieważ dobrze dostosowują się do kształtu stopy dziecka. Przed zakupem sprawdź, czy od środka but jest miękki. Twarde elementy nie mogą być wyczuwalne. Modne buty dziecięce przyciągają dziś ciekawymi kształtami i kolorami. Przed zakupem sprawdźmy ich praktyczność. Odpowiednie obuwie w znacznym stopniu przyczynia się do prawidłowego wzrostu stopy.

Wiosenne propozycje

Od kilku lat na rynku obuwniczym zapanowała różnorodność stylów. Projektanci starają się zachwycić nas kolejnymi odsłonami obuwia w każdym sezonie. Niektóre niegdyś modne buty zostają zapominane lub w ogóle nie znajdują zainteresowania wśród odbiorców. Inne królują tylko na pokazach mody, a jeszcze inne trafiają do popularnych sieciówek i są noszone przez miliony ludzi na całym świecie. W tym roku swoją popularność podtrzymują od zeszłej wiosny buty transparentne. Najlepiej prezentują się na szczupłych i zadbanych nogach. Po prostu dlatego, że widać w nich bose stopy. Modne buty transparentne są kontynuacją mody na tego rodzaju torebki. Dziś popularność tego gadżetu spadła, może więc taki sam los spotka bliźniacze torebkom obuwie? Jest to wysoce prawdopodobne, ponieważ już dziś spotyka się ono z wieloma zarzutami. Jednym z nich jest wysoka niefunkcjonalność. Przy temperaturze powyżej dwudziestu stopni, zakładając modne buty transparentne, możemy nabawić się poważnych odparzeń. Więcej na ten temat warto poczytać na blogu internetowym pod adresem http://www.buty-torebki.com/. Warto pamiętać, że wiedza na temat butów pozwoli nam nie tylko wyglądać modnie, ale także zdrowo żyć.

Do łask powracają na wiosnę również szpilki o szpiczastych zakończeniach. Modne buty zaprezentowało na swoich pokazach wielu projektantów, między innymi Christian Dior. Siatki, koronki i cekiny także będą towarzyszyć nam w tym sezonie. Największym hitem sezonu zdają się być jednak buty metaliczne. Znajdziemy je zarówno szukając szpilek, jak i półbutów czy balerinek. Modne będą także buty z grubymi, metalicznymi obcasami. W sklepach pojawią się również obcasy kwadratowe – im bliżej lata, tym będzie ich więcej w połączeniu z paseczkami i zdobionymi ćwiekami czy cekinami. Warto zwrócić uwagę także na modne buty wiązane oraz na tak zwane rzymianki. Jak widać, zdecydowanie będzie w czym wybierać i nawet najbardziej wybredna kobieta znajdzie coś dla siebie.