MyAppTheme Logo2

Reklama

Kraty pomostowe

Kraty pomostowe

Kraty pomostowe, jako element konstrukcji, cieszą się wielką popularnością. Zawdzięczają to swoim szczególnym właściwościom. Zbudowane z najwyższej jakości stali nierdzewnej są niezwykle wytrzymałe i odporne na duży ciężar. Same mają przy tym niewielką własną masę. Dzięki temu umożliwiają łatwy montażu.

Odpowiedni materiał gwarantuje także odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych – ekstremalnych warunków atmosferycznych oraz szkodliwych substancji chemicznych. Zarówno jedne jak i drugie mogą mieć negatywny wpływ na wszelkie konstrukcje budowlane dlatego tak ważne jest, by były wykonane z najlepszej jakości stali. W przypadku krat pomostowych jest to szczególnie ważne, ponieważ bardzo często są wykorzystywane przy budowie elementów budowlanych znajdujących się na zewnątrz, np. stopni schodowych, ciągów komunikacyjnych, pomostów. Ważne też, żeby kraty pomostowe mogły zapewnić ich użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. Odwiedzając stronę http://www.metalzbyt.pl w zasadzie na własne oczy będziemy mogli obejrzeć ofertę związaną z kratami pomostowymi oraz innymi elementami dotyczącymi tej samej branży.

Taką możliwość zapewniają właściwości antypoślizgowe, które osiąga się poprzez wycinanie specjalnych ząbków w płaskownikach kraty pomostowej. W ten sposób zwiększony zostaje współczynnik tarcia. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy krata pomostowa narażona jest na działanie śniegu, deszczu, lodu czy smarów, których obecność zwiększa ryzyko poślizgnięcia się.

Kraty pomostowe tworzone są przy użyciu dwóch nowoczesnych technologii. Pozwalają one na otrzymanie kraty pomostowej zgrzewanej oraz kraty pomostowej prasowanej. Różnią się one od siebie sposobem łączenia płaskowników. Ponadto, każda krata pomostowa może być projektowana w dowolnych wymiarach, zgodnie z życzeniami Klientów. Wszystko to sprawia, że te elementy konstrukcyjne mają wszechstronne zastosowanie. Są wykorzystywane m.in. w zakładach chemicznych, oczyszczalniach ścieków, w budownictwie przemysłowym i energetycznym, przy pokryciu kanałów oraz przy budowie schodów, pomostów czy ciągów komunikacyjnych.