MyAppTheme Logo2

Reklama

Idealne domy dla twoich zwierząt domowych

Idealne domy dla twoich zwierząt domowych

Zastanawiasz się jakie zwierzątko powinno na stałe zamieszkać w twoim domu? A może twojemu dziecku bardzo zależy na kupnie jakiegoś zwierzątka? Nie ma czego się bać. Zaraz będziesz mógł poczytać jakie zwierzątka są bezproblemowe w codziennym funkcjonowaniu.

Śmiało można powiedzieć, że rybki i gryzonie są najmniej wymagającymi zwierzakami domowymi. Jeśli chcielibyśmy kupić takie zwierzątko do naszego domu, to musimy się solidnie przygotować na to wydarzenie. Te zwierzęta mają bardzo specyficzne potrzeby, o które musimy zadbać już na początku. Ale jak już przygotujesz im wspaniały domek, to dalsza opieka nad nimi będzie tylko przyjemnością.

Kącik dla moich ryb

Podstawowym elementem jest akwarium. W zależności od tego ile rybek chcesz kupić i ile miejsca posiadasz w swoim mieszkaniu powinieneś dobrać odpowiedni rozmiar. Akwaria o dużych kształtach są bardzo ciekawą ozdobą w domu, ale pamiętaj, że im większy zbiornik, tym więcej pracy cię czeka przy utrzymaniu go w czystości. Gdy już mamy akwarium, co jest kolejne na liście zakupów? Na pewno należy jakoś wypełnić podłoże. Idealnym produktem do tego są kamyczki. Firma Zolux oferuje żwir kwarcowy w różnych kolorach zależnie od upodobania klienta. Możemy postawić na naturalny wygląd niczym z dna morza, albo dopasować kolor do wnętrza naszego domu. Ciekawym rozwiązaniem jest także pomieszanie dwóch kolorów kamyczków. Oprócz dna zadbaj o florę akwarium. Możesz zakupić prawdziwe rośliny lub sztuczne. Wszystko zależy od twoich preferencji. Eksperci również zalecają kupno różnych ciekawych przedmiotów, które stanowią dla rybek domek. Ryby lubią tam przebywać w ciągu dnia lub spać. Również jest to miejsce gdzie osiada się muł, który jest pożywieniem na przykład dla glonojada.

Domek na miarę każdego gryzonia

Gryzonie mieszkają w klatkach. Pamietaj, aby dobrać klatkę odpowiednio do rozmiaru gryzonia. Nie może być zbyt mała, ponieważ zwierzę musi mieć miejsce do zabaw i przechadzek. Dno klatki wypełnij trocinami, aby podłoże było miękkie i łatwe w czyszczeniu. Niezbędnym elementem jest również domek. W tym miejscu gryzonie najczęściej śpią, dlatego zapewnij odpowiednio dużo przestrzeni, aby zwierzak mógł ze spokojem wypocząć. Doskonałą zabawką w przypadku chomików jest również koło, na którym będzie mógł trochę pobiegać. Gryzonie potrzebują więcej opieki niż rybki. Oprócz karmienia , należy od czasu do czasu wziąć zwierzę na ręce lub puścić wolno po mieszkaniu. Ale pamiętaj, żeby kontrolować gdzie znajduje się twój pupil i co robi, zarówno dla jego bezpieczeństwa jak i dla bezpieczeństwa na przykład twoich kabli.

Gryzonie i rybki nie wymagają dużo opieki i nie absorbują wiele czasu. W ten sposób możesz świetnie nauczyć swoje dzieci odpowiedzialności za żywe istnienie. Jest to na pewno mniejszy problem niż w przypadku psa czy kota. Zwierzęta o których mówimy w tym artykule zazwyczaj przebywają w swoich klatkach lub akwariach i nie są w żaden sposób groźne dla twoich dzieci, czy przychodzących gości. Na pewno kupno takiego zwierzaka będzie doskonałym prezentem dla twojego dziecka.