MyAppTheme Logo2

Reklama

Budowa własnego domu

Budowa własnego domu

O budowie własnego domu marzy większość z dorosłych Polaków. Możliwość wypoczywania we własnym ogrodzie, oderwania się od problemów codziennego życia i radość obcowania ze świeżym powietrzem zachęca coraz więcej ludzi do przeprowadzki poza ruchliwe, głośne i zabiegane miasto.

Postawienie własnego domu nie jest łatwą pracą, chyba że posiadamy dużo pieniędzy a proces budowy nadzorować będzie specjalnie wyznaczona do tego osoba. W przeciwnym wypadku budowa domu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, trudnymi chwilami, problemami z poszukiwaniem kolejnych wykonawców czy nadzorowaniem ich prac, które niejednokrotnie wykonane zostaną na niskim poziomie co zakończy się długoletnim procesem. Nie każdy ma na tyle dużo nerwów aby wziąć na siebie ten ciężar, związany z wybudowaniem własnych kilku kątów.

Jednak gdy staniemy się już właścicielami ukończonego budynku, z pewnością satysfakcja z włożonej pracy zwróci się wielokrotnie po pierwszym grillowaniu we własnym ogrodzie ze znajomymi czy po wieczorze na hamaku na tarasie. Własny dom to źródło dumy i satysfakcji właściciela. Posiadanie nieruchomości może także być niezłą inwestycją.

Remont generalny

Gdy w końcu nadejdzie ten moment – podjęcie decyzji o rozpoczęciu remontu generalnego w naszym domu, musimy liczyć się z tym, że konieczne będzie bardzo wiele wyrzeczeń. Remont generalny wiąże się z trudnością lub nawet brakiem dostępu do łazienki, co wiąże się z koniecznością korzystania z toalety u sąsiadów; problemami z ugotowaniem obiadu, co nierzadko oznacza konieczność spożywania posiłków w restauracjach, co może znacznie obciążyć budżet.

W skrajnych przypadkach może się okazać, że konieczne jest przeprowadzenie się na okres remontu do rodziców, a jeśli nie mieszkają oni w pobliżu, pozostaje nam wynajęcie hotelu.

Dlatego też przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu remontu generalnego należy dobrze przemyśleć, czy nas na niego stać. Jak widać, podczas remontu dochodzi bardzo wiele wydatków, o których wiele osób nie pomyślało. Ostatecznie często okazuje się, że trzeba zrezygnować z pewnej części remontu, bo fundusze poboczne nie zostały przewidziane i nie wystarczy pieniędzy na nowe szafki w kuchni czy panele z tropikalnego drzewa.

Oprócz wybudowania własnego domu, można również zastanowić się nad jego kupnem. Agencje nieruchomości takie jak http://www.interhomes.pl pomagają znaleźć polskim rodzinom idealne nieruchomości, dzięki czemu budowa od samego początku nie jest konieczna.