MyAppTheme Logo2

Reklama

Biblioteka Uniwersytetu w Meksyku

Biblioteka Uniwersytetu w Meksyku

Jeżeli chodzi o Meksyk to państwo to posiada również wiele wspaniałych zabytków nowoczesnej architektury, które można zaliczyć do cudów architektury dzisiejszych czasów. Mianowicie chodzi o Bibliotekę Uniwersytetu w Meksyku przy miasteczku uniwersyteckim.

Do tej inwestycji władze podeszły z dużym rozmachem.  I miasteczko to na początku miało symbolizować nowoczesny Meksyk. Nie możemy zapomnieć o najbardziej imponującej i charakterystycznej budowli, która została postawiona w 1952 roku czyli biblioteka Gmach, który wyróżnia się monumentalną barwna mozaiką, która pokrywa dziesięciopiętrowy prostopadłościan mieszczący księgozbiór.

Twórca tego cuda to nikt inny jak Juan O’Gorman , który starał się ukazać historyczną i kulturalną złożoność Meksyku, która szczególnie nawiązuje do stylistyki prekolumbijskiej. Dolne, przeszklone piętra budynku zajmują czytelnia i biuro. Jest to z pewnością miejsce, w którym studiować chce wielu ludzi.

Tego typu budynki znajdują się również w wielu innych miejscach. Jest to z pewnością zabytek, którego będziemy mogli zaliczyć do nowoczesnych pomników architektonicznych. O innych ciekawych nieruchomościach informacje znajdziemy na portalu http://www.in4mation.pl/. Powinien tam zajrzeć każdy, kto choć trochę interesuje się architekturą.